pegel med konsolbor empire

pegel med konsolbor empire
pegel med konsolbor empire
pegel med konsolbor empire
pegel med konsolbor empire
pegel med konsolbor empire
pegel med konsolbor empire
pegel med konsolbor empire
pegel med konsolbor empire
pegel med konsolbor empire
pegel med konsolbor empire
pegel med konsolbor empire
pegel med konsolbor empire

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SPEGEL MED KONSOLBORD, empire, 1800-talets första hälft, förgylld och bronserad, lunettformat krön, dekor av fascesstav, lejonmaskaroner, konsolbordet med fläkt örn, marmorskivor, bordets höjd 80, 71x34, spegel 162x76 cm

Slitage, delvis senare förgyllning, sprickor.

905111

2021-04-22