spegel gustaviansk 1700-tal
Klubbat för:
17 000 SEK
15 000 SEK
SPEGEL, gustaviansk, 1700-talet fjärde kvartal, förgylld och bronserad, skuren dekor av räfflad medaljong, festong med rosor, kärve, samt pärlstav, 158x63 cm
Slitage, senare glas, saknar delar av bakstycke samt dekorbortfall
905117
2021-04-22