Kinesiskt porslin,4 dlr
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PORSLIN, 4 dlr, Kina, skålar samt fat, 17-1900-tal, figurala motiv, underglasyrblått samt emaljbemålad, höjd ca 3,5-9 cm, diameter 14-27 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage, nagg förekommer
905125
2021-04-26