Kinesiskt porslin,4 dlr

Kinesiskt porslin,4 dlr
Kinesiskt porslin,4 dlr
Kinesiskt porslin,4 dlr
Kinesiskt porslin,4 dlr
Kinesiskt porslin,4 dlr
Kinesiskt porslin,4 dlr
Kinesiskt porslin,4 dlr
Kinesiskt porslin,4 dlr
Kinesiskt porslin,4 dlr
Kinesiskt porslin,4 dlr

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PORSLIN, 4 dlr, Kina, skålar samt fat, 17-1900-tal, figurala motiv, underglasyrblått samt emaljbemålad, höjd ca 3,5-9 cm, diameter 14-27 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage, nagg förekommer

905125

2021-04-26