Henri Pfeiffer komposition
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HENRI PFEIFFER (Tyskland, 1907-1952): Komposition, 1282 brun-vert-gris, monogramsignerad och daterad HP 30, akvarell på papper, uppklistrad, ca 46,5 x 32,5 cm
Utförd under Bauhausperioden
REF: Catalogue Marbach, Aquarelles 1-1509, nr 1282
905169
2021-04-23