Henri Pfeiffer komposition

Henri Pfeiffer komposition
Henri Pfeiffer komposition
Henri Pfeiffer komposition
Henri Pfeiffer komposition
Henri Pfeiffer komposition
Henri Pfeiffer komposition
Henri Pfeiffer komposition
Henri Pfeiffer komposition

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HENRI PFEIFFER (Tyskland, 1907-1952): Komposition, 1282 brun-vert-gris, monogramsignerad och daterad HP 30, akvarell på papper, uppklistrad, ca 46,5 x 32,5 cm
Utförd under Bauhausperioden
REF: Catalogue Marbach, Aquarelles 1-1509, nr 1282

905169

2021-04-23