Asta Strömberg vaser 13 st
Klubbat för:
8 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ASTA STRÖMBERG, vaser, 13 st, Strömbergshyttan 1950/60-tal, mestadels "Sputnik" underfång i lila, brungult, blågrått och grönt, 7 st signerade Strömberg/Strömbergshyttan och modellnummer, 5 st osignerade varav 3 st etikettmärkta, höjd ca 22-37
Några med svag invändig beläggning, några med smärre repor
905170
2021-04-26