Märklin tåganläggning
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MÄRKLIN TÅGANLÄGGNING, spår Ho, huvudsak 1960-tal, bestående av ellok 3050, 3030, 3046,3043, ånglok 3047, 3029, personvagnar, 3 st 4066, 3 st 4033, 3 st 4072, 3 st 4040 resturangvagn, 4068, 4073, snälltågvagn 3 st 4030, sovvagn 4029, bagagevagn 4031, godsvagnar, 4632, 4626, 4625, 4622, 4634, 4654, 4003, 4627, 4636, (samtliga dessa i fabriksförpackningar) en stor mängd räls, växlar, luftledningar, stolpar, delvis i fabriksförpackningar, dessutom medföljer ett antal vagnar från Kleinbahn (delvis i förpackningar) samt 3 märklin vagnar ej i förpackningar, (totalt 5 lådor)
Funktioner ej testade, skador förekommer, enstaka i fel förpackning
905173
2021-04-30