Sven Palmqvist Orrefors
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SVEN PALMQVIST, "Selena", 6 dlr., bestående av: 4 vaser samt 2 skålar, Orrefors, 1950-tal, månstensfärgad glasmassa, modellen formgiven omkring 1948, delvis signerade, höjd ca 5-31, längd 14,5-24 cm
Brusslitage, en skål med nagg
905295
2021-04-19