Sven Palmqvist Orrefors

Sven Palmqvist Orrefors
Sven Palmqvist Orrefors
Sven Palmqvist Orrefors
Sven Palmqvist Orrefors
Sven Palmqvist Orrefors
Sven Palmqvist Orrefors
Sven Palmqvist Orrefors
Sven Palmqvist Orrefors
Sven Palmqvist Orrefors
Sven Palmqvist Orrefors

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SVEN PALMQVIST, "Selena", 6 dlr., bestående av: 4 vaser samt 2 skålar, Orrefors, 1950-tal, månstensfärgad glasmassa, modellen formgiven omkring 1948, delvis signerade, höjd ca 5-31, längd 14,5-24 cm

Brusslitage, en skål med nagg

905295

2021-04-19