Kurt Törnqvist olja på duk

Kurt Törnqvist olja på duk
Kurt Törnqvist olja på duk
Kurt Törnqvist olja på duk
Kurt Törnqvist olja på duk
Kurt Törnqvist olja på duk
Kurt Törnqvist olja på duk

Klubbat för:

1 200 SEK

1 000 SEK

KURT TÖRNQVIST (Stockholm, 1921-2008)), "Stilleben med grön kanna", signerad och daterad -57, olja på duk, ca 32x46 cm,

PROVENIENS:
Inköpt direkt av konstnären 1958

905321

2021-04-19