Studio job för Moooi

Studio job för Moooi
Studio job för Moooi
Studio job för Moooi
Studio job för Moooi
Studio job för Moooi
Studio job för Moooi
Studio job för Moooi
Studio job för Moooi
Studio job för Moooi
Studio job för Moooi
Studio job för Moooi
Studio job för Moooi
Studio job för Moooi
Studio job för Moooi

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

STUDIO JOB, modell "Paper Chandelier" taklampa i form av ljuskrona för Moooi, formgiven 2005, 6 ljuskällor med skärmar, etikettmärkt mooi design: Studio Job, mått: ca höjd 105 cm, diameter 93 cm.

Denna modell tillhör Paper Collection från Moooi. Här ingår även flera olika lampor och möbler tillverkade i papper, kartong, papier-mâché och trä, vilket för tankarna till barndomen.

Bruks och åldersrelaterat slitage, repor, mindre fläckar

905514

2021-04-24