Pepperbox 1800-tal IEH

Pepperbox 1800-tal IEH
Pepperbox 1800-tal IEH
Pepperbox 1800-tal IEH
Pepperbox 1800-tal IEH
Pepperbox 1800-tal IEH
Pepperbox 1800-tal IEH
Pepperbox 1800-tal IEH
Pepperbox 1800-tal IEH
Pepperbox 1800-tal IEH
Pepperbox 1800-tal IEH

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

REVOLVER, så kallad "Pepperbox", slaglås, pipknippet är handroterat, fyrpipig i mässing, märkt IEH, (J. Engholm) 1800-talets mitt, längd ca 21 cm

Slitage, lös ring i mässing, hanen hakar upp i båda lägena

905588

2021-04-22