Ljuskrona i barockstil

Ljuskrona i barockstil
Ljuskrona i barockstil
Ljuskrona i barockstil
Ljuskrona i barockstil
Ljuskrona i barockstil
Ljuskrona i barockstil
Ljuskrona i barockstil
Ljuskrona i barockstil

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft, stomme i mässing, textilskärmar, 5 liusarmar, 8 ljuspunkter, olikslipade prismor, elektrifierad, höjd ca 75, diameter 48 cm

Ej funktionstestad, bruks och åldersrelaterat slitage, enstaka prismor med skador

905871

2021-04-23