Arne Norell fåtölj med fotpall "Kontiki"

Arne Norell fåtölj med fotpall

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

ARNE NORELL, "Kontiki", fåtölj med fotpall, 1960-tal, stomme i betsat trä, dynor i cognacfärgat skinn, sitthöjd ca 40 cm

Avskav, skinn med omfattande slitage och fläckar

905968

2021-04-20