Lockurna Kina

Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-talets början, ovoid form, dekor av figurscen i underglasyrblått, höjd ca 31 cm

Mynningen och locket med nagg

906047

2021-04-21