Kinesiskt porslin

Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KINESISKT PORSLIN 7 dlr, penselvas, skålare samt fat, 1800-1900-tal, penelvasens höjd ca 30 cm

Ett par nagg på skålen med figural dekor, slitage

906059

2021-04-23