Hänkelvaser

Hänkelvaser
Hänkelvaser
Hänkelvaser
Hänkelvaser
Hänkelvaser
Hänkelvaser
Hänkelvaser
Hänkelvaser

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HÄNKELVASER, 4 st, omkring 1900-talet, varav 2 Christer Heijl, Töreboda, 1 Bo fajans, Gefle, 1 Uppsala ekeby, varierande mått, största höjd 39 cm

Krackelyr förekommer. visst slitage

906118

2021-04-27