Gustaf Wilhelm Palm oljemålning
Klubbat för:
48 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
GUSTAF WILHELM PALM (1810-1890): "Vue af Castel dell Ovo vid Neapel", monogramsignerad GW 1875, olja på duk uppfodrad på pannå, bildmått 30x40 cm
PROVENIENS: Grosshandlare HR Asstrup
UTSTÄLLD: Konstakademien, 1877, nr 2/8
906253
2021-04-25