Gustaf Wilhelm Palm oljemålning

Klubbat för:

48 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

GUSTAF WILHELM PALM (1810-1890): "Vue af Castel dell Ovo vid Neapel", monogramsignerad GW 1875, olja på duk uppfodrad på pannå, bildmått 30x40 cm

PROVENIENS: Grosshandlare HR Asstrup

UTSTÄLLD: Konstakademien, 1877, nr 2/8

906253

2021-04-25