Otto Schulz pall

Otto Schulz pall
Otto Schulz pall
Otto Schulz pall
Otto Schulz pall
Otto Schulz pall
Otto Schulz pall
Otto Schulz pall
Otto Schulz pall

Klubbat för:

1 200 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

OTTO SCHULZ (Tyskland, 1882-1970) tillskriven: pall, Boet, 1930-tal, klädd med rött skinn, dekor av pärlspik, bredd 60 cm, sitthöjd 40 cm.

Zustandsbeschreibung

Slitage, repor, senare plyschklädsel

906298

2021-04-28