Ljuskrona 1900-tal
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, sengustaviansk stil, för fem ljus, elekrifierad med sex ljuspunkter, behängd med olikslipade prismor, stomme i mässing, höjd ca 80, diameter 45 cm
Smuts, damm, ej funktionstestad, slitage
906304
2021-04-23