Samling sameslöjd Knivar samt kåsor 1920-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SAMESLÖJD, 8 dlr,1920-tal, 6 knivar, baljor av läder och ben inristad dekor, 2 kåsor skuren dekor, knivar längd ca 16-20 cm, kåsor längd ca 9-12 cm diam 5-9 cm

blad med skador, bruksslitage/patina

906309

2021-04-26