Matkärl Kina

Matkärl Kina
Matkärl Kina
Matkärl Kina
Matkärl Kina
Matkärl Kina
Matkärl Kina

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATKÄRL, 2 st, Kina, 1800- / 1900-tal, dekor av figurscen respektive blomster och fågel samt tecken, diameter ca 13 cm

Spricka, lagning, nagg

906445

2021-05-02