Vinkoppar Kina 1600-tal

Vinkoppar Kina 1600-tal
Vinkoppar Kina 1600-tal
Vinkoppar Kina 1600-tal
Vinkoppar Kina 1600-tal
Vinkoppar Kina 1600-tal
Vinkoppar Kina 1600-tal
Vinkoppar Kina 1600-tal
Vinkoppar Kina 1600-tal
Vinkoppar Kina 1600-tal
Vinkoppar Kina 1600-tal

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VINKOPPAR, 1 par, porslin, Kina, Transition (1620-1683), dekor i underglasyrblått, höjd ca 4 cm

PROVENIENS: Enligt uppgift från Hatcher Collection, 1643

Oxiderade

906446

2021-04-23