Royal Copenhagen Musselmalet helblond
Klubbat för:
19 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KUNGLIG DANSK, servisdelar, Musselmalet, hel- och halvblond, 14 delar, bestående av: korgskål (1050), korgskål (397), 2 st uppläggningsfat (1143, varav 1 2:a sortering), litet fat (1004), skål (512, 2:a sortering), skål (140, 2:a sortering), skål (1061, spricka) på fat (1062), skål (1018, avslag), fat på fot (1023, avslag), 2 fat (1074, avslag/nagg), tekanna (1119, nagg), mockakanna (1030, nagg), cigarettbägare (1015, spricka, lagning)
2 lock (160 och 657) medföljer
906493
2021-04-21