Luktdosa Silver Nils Dahlin Lund 1874

Klubbat för:

300 SEK

1 000 SEK

LUKTDOSA, silver, Nils Dahlin, Lund, 1874, i form av hänge, delvis förgylld, dekor med bladverk och Davidsstjärna, invändigt blomformat gallerverk, diam ca 29 mm, höjd ca 40 mm inkl ögla, vikt ca 10.6 g

Åldersrelaterat slitage. Invändig gravyr.

906614

2021-04-25