Taklampor, ett par, sannorlikt Italien
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, omkring 1900-talets första hälft, sannolikt Italien, bronserad stomme i metall, behängd med droppformade prismor, 1 ljuspunkt, höjd exklusive kedja ca 26, diameter 20,5 cm
Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, smärre bruks-och åldersrelaterat slitage samt ytsmuts, patina, en prisma saknas
906656
2021-04-25