Taklampor, ett par, sannorlikt Italien

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TAKLAMPOR, 1 par, omkring 1900-talets första hälft, sannolikt Italien, bronserad stomme i metall, behängd med droppformade prismor, 1 ljuspunkt, höjd exklusive kedja ca 26, diameter 20,5 cm

Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, smärre bruks-och åldersrelaterat slitage samt ytsmuts, patina, en prisma saknas

906656

2021-04-25