Bordspendyl
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-tal, förgylld metall samt mässiing, emaljerad urtavla, centralt med dekor av urna samt hängande hare, flankerat av man och kvinna, på sockel av alabaster, glashölje, medföljer pendel, höjd ca 34, bredd 33 cm
Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, saknas nyckel
906720
2021-04-29