Bojan porslin Kina

Bojan porslin Kina
Bojan porslin Kina
Bojan porslin Kina
Bojan porslin Kina
Bojan porslin Kina
Bojan porslin Kina

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i blomsterslingor i underglasyrblått, höjd 13 cm inklusive senare trälock.

Mindre spricka vid mynningen, nagg på fotringen, i övrigt gott skick sett till ålder.

906734

2021-05-02