Edition Eté Germund Paaer Teljänneito Armring
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
GERMUND PAAER, Teljänneito, armring, brons, dekor med kärleksknut, lås med stav och säkerhetskedja, stämpelmärkt i godset, diam ca 63 mm, vikt ca 24.0 g, etui i original medföljer
Germund Paaer var Kalevala Koru första chefsdesigner. Modellen går även under namnet Telja Maiden
Fint bruksskick. Box med skador.
906853
2021-05-30