Edition Eté Germund Paaer Teljänneito Armring

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GERMUND PAAER, Teljänneito, armring, brons, dekor med kärleksknut, lås med stav och säkerhetskedja, stämpelmärkt i godset, diam ca 63 mm, vikt ca 24.0 g, etui i original medföljer

Germund Paaer var Kalevala Koru första chefsdesigner. Modellen går även under namnet Telja Maiden

Fint bruksskick. Box med skador.

906853

2021-05-30