Spegel troligen England

Spegel troligen England
Spegel troligen England
Spegel troligen England
Spegel troligen England
Spegel troligen England
Spegel troligen England
Spegel troligen England
Spegel troligen England

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGEL, troligen England, tidigt 1900-tal, förgyllt ramverk, speglar i fält med detaljer i form av kolonner, ovandel med kannelyr samt krön med dekor av festong, höjd 76 cm, bredd 122 cm.

Ytslitage efter ålder, småskador, nytt tonat glas.

906892

2021-05-02