Spegel troligen England
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, troligen England, tidigt 1900-tal, förgyllt ramverk, speglar i fält med detaljer i form av kolonner, ovandel med kannelyr samt krön med dekor av festong, höjd 76 cm, bredd 122 cm.
Ytslitage efter ålder, småskador, nytt tonat glas.
906892
2021-05-02