Matservis Ostindia
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
RÖRSTRAND, "Ostindia", servis, 67 dlr, bestående av: 21 mattallrikar (diameter ca 25 cm), 13 djupa tallrikar (diamter ca 24 cm), 11 djupa desserttallrikar (diamter ca 21) 4 dessertallrikar (diamter ca 21,5 cm), 7 assietter (diamter ca 18 cm), terrin, kanna, såssnipa, uppläggningsfat (längd 24,5), uppläggningsskål (längd 17,5), 6 buljongkoppar med fat (diameter ca 13) cm
Bruksslitage, mini nagg samt missfägningar förekommer, 24 naggade delar medföljer
906971
2021-04-24