Matservis Ostindia

Matservis Ostindia
Matservis Ostindia
Matservis Ostindia
Matservis Ostindia
Matservis Ostindia
Matservis Ostindia
Matservis Ostindia
Matservis Ostindia
Matservis Ostindia
Matservis Ostindia
Matservis Ostindia
Matservis Ostindia
Matservis Ostindia
Matservis Ostindia
Matservis Ostindia
Matservis Ostindia
Matservis Ostindia
Matservis Ostindia
Matservis Ostindia
Matservis Ostindia

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

RÖRSTRAND, "Ostindia", servis, 67 dlr, bestående av: 21 mattallrikar (diameter ca 25 cm), 13 djupa tallrikar (diamter ca 24 cm), 11 djupa desserttallrikar (diamter ca 21) 4 dessertallrikar (diamter ca 21,5 cm), 7 assietter (diamter ca 18 cm), terrin, kanna, såssnipa, uppläggningsfat (längd 24,5), uppläggningsskål (längd 17,5), 6 buljongkoppar med fat (diameter ca 13) cm

Bruksslitage, mini nagg samt missfägningar förekommer, 24 naggade delar medföljer

906971

2021-04-24