Urnor empirestil

Urnor empirestil
Urnor empirestil
Urnor empirestil
Urnor empirestil
Urnor empirestil
Urnor empirestil
Urnor empirestil
Urnor empirestil
Urnor empirestil
Urnor empirestil
Urnor empirestil
Urnor empirestil

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

URNOR, 1 par, 1800-talets senare del, empirestil, oktagonal form, hänklar i form av karyatider, handmålad dekor i form av fåglar och blomster, förgyllda detaljer, höjd ca 27 cm

Skador, lagningar, invändigt metallstag med korrosion, en urna något ostadig

907079

2021-04-24