Herend Apponyi vert
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HEREND, "Apponyi vert", 13 dlr, porslin, bestående av: 4 buljongkoppar med fat, 2 kaffekoppar med fat, 2 askfat, kaffekanna med lock, djupt fat med handtag, serveringsskål, vas samt hjärtformad ask med lock
smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, kaffekannans lock med avslag invändigt, mikronagg kan förekomma
907098
2021-04-28