Silverparti
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
800 SEK
PARTI SILVER, 13 delar, testil, mästarstämplad "CAK", Göteborg, 1922, 12 kaffeskedar, GAB, Stockholm, omkring 1900-talets mitt, längd ca 11- 17 cm, vikt 186 gram.
Bruksslitage, repor, skedar med monogram.
907191
2021-05-03