Spjällband empire

Spjällband empire
Spjällband empire
Spjällband empire
Spjällband empire
Spjällband empire
Spjällband empire
Spjällband empire
Spjällband empire
Spjällband empire
Spjällband empire
Spjällband empire
Spjällband empire
Spjällband empire
Spjällband empire

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SPJÄLLBAND, till kakelugn, 1800-talets början, yllebroderi i korsstygn på stramalj, 12 figurscener, nederdel med beslag i pinsback, pressad dekor i form av eklöv och ekollon, handtag i glas med ingjuten spiraldekor i blått och vitt, längd ca 175 cm

PROVENIENS: Tidö slott

907259

2021-04-27