Tillbaka till katalog

IKEA byrå Medevi

IKEA byrå Medevi
IKEA byrå Medevi
IKEA byrå Medevi
IKEA byrå Medevi
IKEA byrå Medevi
IKEA byrå Medevi
IKEA byrå Medevi
IKEA byrå Medevi
IKEA byrå Medevi
IKEA byrå Medevi

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

Beskrivning

IKEA, "Medevi", byrå, ur Ikeas 1700-talssserie, sengustaviansk stil, beslag i mässing, fasade hörn samt ben med kannelyr, bemålad, höjd ca 86, 92x49 cm

HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål

Konditionsrapport

Bruksslitage, saknas nyckel, olåst

Auktionsnummer:

907278

Datum:

2021-04-29