Soffgrupp nyrokoko

Soffgrupp nyrokoko
Soffgrupp nyrokoko
Soffgrupp nyrokoko
Soffgrupp nyrokoko
Soffgrupp nyrokoko
Soffgrupp nyrokoko
Soffgrupp nyrokoko
Soffgrupp nyrokoko

Klubbat för:

3 000 SEK

Arviointi

5 000 SEK

Kuvaus

SOFFGRUPP, 3 dlr, nyrokokostil, möjligen Italien, 1900-talets andra hälft, bestående av: 1 soffa, 2 fåtöljer, genombruten dekor, rikligt skuren, i form av rocaille, akantus och blommor, klädsel i mönstrad textil, löstagbara sittplymåer, sitthöjd ca 40, soffans bredd 200, stolarnas bredd ca 90, rygghöjder ca 87 cm

Kuntoraportti

Bruksslitage

907296

Päivämäärä:

2021-04-29