Bordslampa av Knut Hallgren
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KNUT HALLGREN, bordslampa, Swedish Grace, 1920-tal, fot av brons med klassicerande dekor, skärm av lackerad plåt med pressad och förgylld dekor mot grön fond, foten signerad KNUT HALLGREN samt "HERMAN BERGMAN fud", höjd 56 cm
Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, dragkedjan til ena tänd och släckfunktionen är trasig
907298
2021-05-03