Bordslampa av Knut Hallgren

Bordslampa av Knut Hallgren
Bordslampa av Knut Hallgren
Bordslampa av Knut Hallgren
Bordslampa av Knut Hallgren
Bordslampa av Knut Hallgren
Bordslampa av Knut Hallgren
Bordslampa av Knut Hallgren
Bordslampa av Knut Hallgren
Bordslampa av Knut Hallgren
Bordslampa av Knut Hallgren

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

KNUT HALLGREN, bordslampa, Swedish Grace, 1920-tal, fot av brons med klassicerande dekor, skärm av lackerad plåt med pressad och förgylld dekor mot grön fond, foten signerad KNUT HALLGREN samt "HERMAN BERGMAN fud", höjd 56 cm

Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, dragkedjan til ena tänd och släckfunktionen är trasig

907298

2021-05-03