Thea Ekström blandteknik
Klubbat för:
1 100 SEK
2 000 SEK
THEA EKSTRÖM (1920-1988): Komposition, signerad och daterad Ekström 25 I 65, med dedikation, till Oscar, blandteknik, ca 25x21 cm
Thea Ekström född i Stockholm 1920, studerade vid Konstakademin 1955-60, utställd i bl a Paris, Washington, deltog i den internationella surrealistiska utställningen på Moderna museet 1969
Ej examinerad ur ram
907623
2021-04-30