Thea Ekström blandteknik

Thea Ekström blandteknik
Thea Ekström blandteknik
Thea Ekström blandteknik
Thea Ekström blandteknik

Klubbat för:

1 100 SEK

2 000 SEK

THEA EKSTRÖM (1920-1988): Komposition, signerad och daterad Ekström 25 I 65, med dedikation, till Oscar, blandteknik, ca 25x21 cm

Thea Ekström född i Stockholm 1920, studerade vid Konstakademin 1955-60, utställd i bl a Paris, Washington, deltog i den internationella surrealistiska utställningen på Moderna museet 1969

Ej examinerad ur ram

907623

2021-04-30