Skrin silver
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIN, silver, 1900-talets första hälft, svenska importstämplar, graverad dekor i form av hus med träd, samt dedikation "Till Folkskollärare T. Sandell På 50-årsdagen den 25/4 1932", höjd ca 5, 25x14 cm, vikt ca 835 g
bruks- och åldersrelaterat slitage
907669
2021-04-30