Skrin silver

Skrin silver
Skrin silver
Skrin silver
Skrin silver
Skrin silver
Skrin silver
Skrin silver
Skrin silver

Klubbat för:

3 800 SEK

3 000 SEK

SKRIN, silver, 1900-talets första hälft, svenska importstämplar, graverad dekor i form av hus med träd, samt dedikation "Till Folkskollärare T. Sandell På 50-årsdagen den 25/4 1932", höjd ca 5, 25x14 cm, vikt ca 835 g

bruks- och åldersrelaterat slitage

907669

2021-04-30