Eva Bagge oljemålning
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
EVA BAGGE (1871-1964): "Dimman lättar", 1933, olja på pannå, monterad bakom glas, signerad a tergo, ca 23x32,5cm
LITTERATUR: Gerda Boëthius "Eva Bagges konst" Stockholm, 1944
ej examinerad ur ram,
907703
2021-04-30