Eva Bagge oljemålning

Eva Bagge oljemålning
Eva Bagge oljemålning
Eva Bagge oljemålning
Eva Bagge oljemålning
Eva Bagge oljemålning
Eva Bagge oljemålning
Eva Bagge oljemålning
Eva Bagge oljemålning
Eva Bagge oljemålning
Eva Bagge oljemålning
Eva Bagge oljemålning
Eva Bagge oljemålning

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

EVA BAGGE (1871-1964): "Dimman lättar", 1933, olja på pannå, monterad bakom glas, signerad a tergo, ca 23x32,5cm

LITTERATUR: Gerda Boëthius "Eva Bagges konst" Stockholm, 1944

ej examinerad ur ram,

907703

2021-04-30