Bordslampa

Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSLAMPA, art nouveau, omkring sekelskiftet 1900, bronserad zink, dekor av kvinnofigur, höjd 37 cm.

Lagningar, ytslitage, ej funktionstestad, möjligen senare lampsockel i bakelit.

907745

2021-04-26