Oljelampa
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLJELAMPA, möjligen romersk, avbildar Alexandrias hamn, terrakotta, största mått ca 14 cm
Proveniens: Förvärvad och införd till Sverige under 1940-talet och därefter i arv till nuvarande ägarna, köparen får förvärvarens namnuppgifter och levnadsår efter försäljningen
Ingår temaauktion Grand Tour
Slitage
907804
2021-04-25